ورود کاربر

جملات تربیتی

انسان طلسم اعظم است ولكن عدم تربيت او را از آنچه با اوست محروم نموده

به مناسبت روز مادر

مادر شاهكار خلقت
نگارش :شبستان


از ابتداي خلقت ، مشيت و اراده خداوند بر اين قرار گرفت كه غريزه مادري  در وجود موجودي از  موجودات نهاده شود و  به موازات تكامل موجودات ،در انسان به عنوان اشرف مخلوقات به نهايت درجه عشق و عواطف مادري برسد و نام مادر بر او نهاده شود ودر وجود خود موجودي ديگر به نام فرزند، به مدت نه ماه  پرورش دهد و بعد از تولد، از شيره جان خود او را تغذيه نمايد و در آغوش گرم خود بپرورد . پس پرچمدار ميدان تعليم و تربيت باشد و در اين ميدان مقام اولين را كسب نمايد و كودك خود را مانند نهالي كه باغبان، با عشق و علاقه اي زايد الوصف ،از گزند آفات حفظ مي نمايد ، محافظت نمايد. در نهايت دقت ،به تاسيس آداب و اخلاق حسنه در فرزند خود همت گماردو براي رشد و نمو روحاني او تلاش كند

.
 پس به دنبال اين سرنوشت از همه خواهشها و نيازهاي خود مي گذرد تا نيازها و خواهشهاي فرزند خود را مهيا نمايد . آسايش خود را فداي آسايش فرزند خودمي كند ،از ترقي و رفاه و پيشرفت خود چشم مي پوشد تا عرصه را براي ترقي و پيشرفت فرزند خود مهيا نمايد . آنچه را در توان دارد نثار مي كند .به طفلش تعليم اخلاق ميدهد تا او در نهايت آداب پرورش يافته و چون به كمال رسيد خلق و خوي فرشتگان گيرد . هم خود بزرگوار شود و هم مشام آفاق را بواسطه اخلاق و صفات حميده اش معطر نمايند و به مانند شمع بر افروزد و موجب نورانيت عالم ظلماني گردد. . كداميك از زيباييهاي خلقت مي تواند در برابر زيبايي عشق و محبت ملكوتي مادر به فرزندش،  برابري كند.  مادر سر منشاء هستي و بقاء ، سرچشمه فداكاري  و ايثار و اهداء كننده سعادت و خوشبختي و نمونه يك شاهكار بي بديل خداوندي است.هيچ منظره اي به قدر ديدن يك مادر با بچه اش روح پرور نيست . مهر مادر مقدس ترين محبت ها است .عشق بي قيد و شرط مادر به فرزندبا هيچ عبارتي قابل توصيف نيست .
و در اين روز مبارك تو اي فرزند  ، ياد آورآن چشمهائي را كه چه بسيار روزها و شبها همواره براي تو نگران بود . بياد آور آن وجودي را كه براي تو شادي ها مهيا كرده بود . بياد آور آن دستهايي را كه شبها با نوازشهاي خود درد هاي تو را تسكين داده بود . بياد آور آن دلي را كه به خاطر تو زخمها خورده و باز وفادار و فداكار مانده بود . آنگاه زانوي خود را بر زمين گذار و براي مادرت دعا كن  و بگو :
خدایا، اي ِاله من و محبوب من و سيد من و سند من و مقصود من ....
اين سائلي است اراده باب تو نموده و فقيري است قصد درياي غناي تو كرده . سوال مي نمايم تو را به درياي بخشش تو و آفتاب عنايت و سماء فضل تو كه مقدر فرمايي از قلم اعلي از براي اين َامه خود آنچه سزاوار بزرگي تو است .

مادر شاهکار خلقت

شبستان عزیز آنقدر زیبا مادر را توصیف کردی از اینکه زن هستم احساس غرور کردم زنده باشی.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.