ورود کاربر

جملات تربیتی

دوشيزگان اين قرن مجيد بايد نهايت اطلاع از علوم و معارف و صنايع و بدايع اين قرن عظيم ،داشته باشندتا به تربيت اطفال پردازند و كودكان خويش را از صغر سن تربيت به كمال نمايند.

نقش مردان در زندگی کودکان ( قسمت دوم ) :

مردان در نقش رهبران جامعه
نقش ديگر مردان، نقش رهبري جامعه است. آنان در پست‌هايي از قبيل شهردا، نمايندگي شوراي شهر و غيره ... سياست‌هاي يك جامعه را تعيين مي‌كنند و اقداماتشان كودكان را مستقيماً تحت تأثير دارد. بنابراين آموزش رهبران جامعه دربارة ارزش و اهميت سال‌هاي اولية كودكي مي تواند سيار مفيد باشد. به مثال زير از كشور هندوستان توجه كنيد:
در كشور هندوستان انجمني با نام انجمن خود اشتغالي زنان فعال است. اين انجمن در بخش كارهاي غير رسمي زنان از قبيل زباله جمع كني، وجين كردن، رفتگري، دست‌فروشي و غيره فعاليت مي كند. انجمن به اين دسته از زنان كمك مي كند تا دربارة شغلشان شناخت پيدا كنند. يكي از گروه‌هاي حمايت توسط اين انجمن كارگران صنعت تنباكو هستند. اين زنان در تمام مراحل توليد تنباكو شركت دارند. آنها تنباكو مي‌كارند، مراقب رشدشان هستند، محصولات را جمع‌آوري مي كنند و در پايان برگ‌هاي آن را جدا مي‌كنند. بر طبق قانون كساني كه كارخانه‌هاي تنباكو را اداره مي كنند، مسؤول فراهم آوردن شرايط مراقبت از كودكان كارگران هستند، اگرچه آنها اين مسؤوليت را نمي‌پذيرند.

 


اين انجمن در جهت تأسيس مراكز مراقبت از كودكان با مالگان و صاحبان كارخانه‌هاي تنباكو به مذاكره پرداخت. هرچند كه گفت‌و‌گوي مستقيم با يان مالكان، كاملاً بي‌نتيجه بود. بنابراين انجمن با شهردارها وارد مذاكره شد و دربارة نيازهاي كودكان و مشكلات زنان با آنها گفت‌و گو كرد و قول همكاري را از شهردارها گرفت. در نتيجه ساختمان‌هاي بدون استفاده در اختيار برنامه مراقبت از كودكان قرار گرفت و ساير روستاها هم در تجهيز و تداركات به آن كمك كرد. پس از كمك‌هاي ارايه شدة جامعه، برخي از صاحبان اين كارخانه‌ها با تعيين و پرداخت حقوق براي آموزگار و مشكل تغذيه كودكان به اين مراكز كمك كردند. با همة اينها انجمن براي دسترسي به راهي مؤثرتر با رهبران سياسي شهر وارد گفت‌و‌گو شد. همة اين تلاش ها سبب كشد ك جامعه مذكور درك خوبي نسبت به نيازهاي زنان و كودكان داشته باشد و متحد شود تا حمايت‌ها را فراهم آورد.
مردان در نقش رهبران مذهبي
رهبران مذهبي يك جامعه نقش‌هاي وسيعي در هدايت مردم دارند. آنها مي توانند سياست‌هايي تعيين كنند كه بر روي خانواده‌ها به ويژه زنان و كودكان و زندگي‌شان مؤثر باشد. بنابراين اين گروه مي‌توانند به توسعة برنامه‌ها فراوان كمك كنند.
به مثال‌هاي زير توجه كنيد.در آمريكاي لاتين، شوراي استفان، مجموعه‌اي از برنامة راديويي را براي كمك به آموزش والدين ترتيب دادند.
اين برنامه شامل برنامه‌اي است كه روي نقش پدران تأكيد دارد و هدف اساسي آن توسعه اين عقيده است كه كودكان تنها در حوزة مسؤوليت زنان نيستند.
در سواحل كنيا هم نوعي ديگر از مشاركت رهبران مذهبي مشاهده مي‌شود. در سال 1998 در نتيجه گفت‌و‌گو رهبران مذهبي، كودكان مسلمان حق ورود به دبستان را پيدا كرده بودند، زيرا آموزش مذهبي از سن 9-3 سالگي آغاز مي‌شد و در نتيجه كودكان در سن 9 سالگي براي رفتن به دبستان كمي دير آغاز كرده بودند.
براي رفع اين مشكل يك برنامه پيش دبستاني مسؤوليت ايجاد مهارت‌هاي ضروري در اين‌باره را به عهده گرفت تا كودكان در سن لازم خود وارد دبستان شوند. امروز تعداد زيادي از كودكان در كنيا وارد دبستان مي‌شوند و آموزش مذهبي آنها پس از پايان مدرسه آغاز مي‌شود. با اين برنامه توجه به آموزش پيش ازدبستان هم در دستور كار قرار گرفت و وجود كلاس هاي پيش دبستاني در مدرسه‌ها جزء افتخارات آموزشي به حساب آمد.
منبع : نامه مربی

 

 

 

بسیار موضوع جالبی بود.

بسیار موضوع جالبی بود. امیدوارم آقایان هم این مطالب را بخوانند

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.