ورود کاربر

جملات تربیتی

شما كمانهايي هستيد كه فرزندانتان چون تير از آن رها مي گردند

شهید جمال کاشانی

 
شهید جمال کاشانی در 28 مهر ماه 1328در طهران متولد شد.وی اولین فرزند آقای علی اکبر کاشانی و خانم باهره سلمانی وادقانی بود.
  وقتی که جمال 3 ساله بود با یک موتور سیکلت تصادف کرد ،شدت آسیب دیدگی او به حدی شدید بود که مادر بزرگ (پدری اش) از شدت ناراحتی سه مرتبه بیهوش شد و هر سه بار در آن حالت، حضرت اعلی را زیارت نمود که فرمودند: "ناراحت نباش، جمال مال ماست".
    همچنین پس از تولد جمال و در ایام کودکی او،مادرش در عالم رویا مشاهده می کند که حضرت عبد البهاء تشریف آورده و "یک تکه نبات و یک برگ سبز" به ایشان هدیه می کنند.مادر جمال می گوید که این خواب من پس از 35 سال تعبیر شد،آن تکه نبات رمزی از شهادت جمال و آن برگ سبز ، سجن فرزند دیگرش کمال کاشانی بود که همزمان با گرفتاری جمال در سال 1362 اتفاق افتاد و 5 سال بطول انجامید.
  20 سالگی جمال آغاز دوره خدمت سربازی او بود که در شهرهای آبادان و دزفول سپری شد.
    او انسانی بسیار مهربان بود،همیشه به کسانی فکر می کرد که زندگی سختی داشتند و از هیچ تلاش و کوششی برای کمک به دیگران فروگذار نمی کرد.
    در 24 سالگی با خانم افسانه شهیدی ازدواج کرد و ثمره ی این ازدواج 2 دختر به نام های ماندانا و هدا ( ماندانا عزيز در حين شهادت پدر ٩ ساله و هدي عزيز ٤ ساله بودند ) می باشد که هر دو در ظل امربوده و در نهایت عشق و ایمان به خدمت آستانش مشغول هستند.
    جمال در سن 27 سالگی به همراه خانواده  در دهقان ویلای کرج سکونت اختیار کرد و بعضویت محفل روحانی آن محل در آمد.
    بالاخره در تاریخ 29 تیر ماه 1362 وقتی که 33 سال داشت دستگیر شد و پس از 18 ماه زجر و شکنجه و حبس طولانی درسلول های انفرادی زندان های اوین و گوهر دشت در تاریخ 13 آذر 1363 در زندان اوین به دار آویخته شد.
    آقای طلوعی که در آن زمان مسئول شکنجه و آزار بهائیان بود(به گفته ی هم بندان بهائی جمال)  با مشاهده ی صبر واستقامت وشجاعت بی نظیرش به جمال لقب "دلاور" داده بود.
( اخوي جناب جمال كاشاني شهيد جناب كمال كاشاني هم اكنون از مسجونين زندان رجائي شهر دوره محكوميت بيگناهي خود را براي بار دوم با استقامت و پايمردي تحمل ميكند ) 

روح پر فتوحش در جنت عليا شاد و مستبشر 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.