ورود کاربر

جملات تربیتی

ارجح آن است كه اين تربيت در كانون عائله و بدست مادران صورت گيرد نه آنكه اطفال به پرورشگاهها سپرده شوند

خواب کودکان

آیا بچه های شما هم دوست دارند تا آخر شب کنار شما تلویزیون تماشا کنند و در دامن شما خوابشان ببرد؟ آیا فرزند شما نیمه شب گریه کنان بیدار میشود و می خواهد کنار شما بخوابد؟ آیا برنامه و نظم درستی برای خوابی آرام و بی درد سر  دارید؟
تنظیم ساعات خواب به کودکان و بزرگان کمک میکند که خود را برای خوابیدن آماده کنند. بطور نمونه ایجاد عادت پیش از خواب بهترین وسیله برای خوابیدن کودک و روشی مفید است. خواندن یک یا دو کتاب، نوشیدن یک لیوان شیر، پوشیدن لباس خواب ، مسواک زدن، و تعیین یک ساعت مشخص برای خوابیدن و قرار دادن ساعت و نشان دادن نمره به کودک همه نشانه هایی هستند که به کودک ساعت خواب را القا میکنند.  
ایجاد فضا و شرایطی آرامش بخش در پیرامون خود، خاموش کردن رادیو و تلویزیون، و جانشین کردن آن با شنیدن موسیقی آرام و تسلی بخش بسیار ثمر بخش است. خوردن شام در موقع مناسب نیز نشانه ای است برای رسیدن  ساعت خواب. بعضی کودکان  به هر تغییر و دگرگونی در روال عادی خواب خود واکنش نشان میدهند. آشفته و نگران  میشوند. وقتی کودک که در کنار شما و در رختخواب شما به خواب رفته است در اتاقی تاریک 

.....بیدار شود می ترسد، گریه میکند و می خواهد پیش شما بر گردد.
گاه ممکن است برای خواباندن کودک در اتاق و تخت خودش با دشواری روبرو گردید. اگر روزی زود تر به خانه بیایید و سر فرصت و با اشتیاق با کودکتان بازی کنید و او در دامن شما خوابش ببرد باید نیمه های شب منتظر چنین واکنشی از طرف او باشید. و بتوانید برای او توضیح بدهید که چه اتفاقی روی داده است، به او بگویید جایش امن و بی خطر است  و شما تنهایش نمی گذارید. 
بازی ها و نمایش های هیجان انگیز را نزدیک به وقت خواب کنار بگذارید. چون این گونه رفتارآنها را به جنب و جوش در می آورد و آرام کردن آنها به زمانی طولانی تر نیاز دارد. زمانی که شما دیر وقت و هنگام خواب بچه هایتان به خانه می آیید خواباندن آنها کار آسانی نخواهد بود . چون کودکان به توجه شما نیازمندهستند و مدت زیادی منتظر شما بوده اند. خود شما هم حتمن مشتاق بازی و وقت گذرانی با آنها می باشید. اما باید برای آنها توضیح بدهید که وقت خوابشان است و بازی را به وقتی دیگر محول سازید و سعی کنید در حد امکان وقت خود را طوری تنظیم کنید که زودتر به خانه برسید تا زمان کافی برای گذران وقت با آنها داشته باشید. 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.