ورود کاربر

جملات تربیتی

اطفال در عالم طفوليت نمي دانندو لي مستحق نكوهش نيستند

پسران و تفنگ

مرکز کودکان توصیه خود را ارائه می دهد

 

پسران و تفنگ

    بنگ بنگ، تو مُردی. برای اکثر ما، دیدن چنین رفتاری از یک پسر بچه قبل از دبستان حداقل بسیار پیش پا افتاده است. اما برای مرجان ویلکر، که یک معلم کارآزموده پیش دبستانی در کالیفرنیا است، مثل یک بازی ساختگی در میان دانش آموزان پیش دبستانی نیست بلکه معادل یک مسابقه است. خانم ویلکر می گوید ممکن است بگویم : " آه آه آه... و " من مُردم ". وی توضیح می دهد : " بچه ها می دانند که من وانمود می کنم که مُردم و با مشارکت در بازی به آنها پیام می دهم که می دانم آنها هم وانمود می کنند که شلیک می کنند.  

    در عالم گفتگوی گرم والدین، بازی با تفنگ پسرها در راس مکالمات قرار دارد. در فرهنگی که اخیراً با بازی های خشن کامپیوتری تکمیل شده، برنامه های تلویزیونی و تصاویر واقعی جنگ می تواند یک کودک بیگناه را وادار به آدم کشی کند. هنوز هیچ نوع مطالعه و بررسی بر روی بازی با تفنگ و رفتار خشونت بار کودکان صورت نگرفته.ولی اکثر متخصصان کودک هم عقیده اند که جلوگیری کامل از بازی با تفنگ توسط والدین باعث می شود که احتمالاً کودکان را بسوی پنهان کاری و دنیای زیر زمینی بکشاند.

    تصور بر اینست که مایلید این مسئله حل شود. شما چه روشی را در پیش می گیرید؟ چگونه به کودکانتان اجازه می دهید تفنگ های آتش زا را تجربه کنند و تصورات شان را بکار گیرند بدون اینکه عصبانی شوید؟ در زیر چند نمونه ارائه شده :

 

شرمساری هرگز مفید نیست.

          با وجود اینکه ناراحت می شویم باید مواظب باشیم که چگونه با پسرانی که می خواهند با تفنگ بازی کنند رفتار کنیم. آخرین کاری که باید با فرزندتان بکنید اینست که او را شرمسار کنید. زیرا این عمل پسرتان را وادار به پنهان کاری و یا لاف زنی می کند. پرفسور ویلیام پولاک نویسنده کتاب "پسران واقعی" هشدار می دهد : به جای این کار از سئوالات باز در باره بازی با تفنگ و حتی نحوه بازی با آن استفاده کنید تا باعث  شود از افکار و شخصیت فرزندتان مطلع شوید.

با یکدیگر تصمیم بگیرید.

    اگر بازی با تفنگ فرزندتان در شما و کودکان دیگر ایجاد ناراحتی می کند ، به آرامی بر احساس تان غلبه کنید و سعی نمائید بگوئید: " من می دانم که از بازی نمایشی لذت می بری، اما من کمی از تفنگ می ترسم." تفنگ های واقعی می توانند باعث مرگ شوند و من وقتی انگششت را به طرفم نشانه می گیری احساس ترس می کنم." اگر می خواهید که بازی با تفنگ را محدود کنید باید با مشارکت پسرتان این کار را انجام دهید.

 

از وسائلی که دو کاربرد دارند استفاده کنید.

    اگر می خواهید که از اسباب بازی تفنگ حقیقی تجاری اجتناب کنید ، می توانید از شئی چوبی که با روزنامه پیچیده شده یا هر شئی دیگری که ممکن است به آسانی به شمشیر تغییر شکل دهد استفاده کنید مثل ترمومتر، میکروفون یا باطوم. بازی با تفنگ باید فقط بخشی از امکانات بازی نمایشی گسترده باشد.

 

معیار های تان را مشخص کنید

    کودکی که در بازی با تفنگ شرکت می کند معمولاً می خواهد نیروی درک  خود را در این زمینه ها ارزش یابی کند. با کشتن "پسران بد"  او می تواند در فکرش کنترل بیشتری ورای عالم خودش را نشان دهد. آقای ویلکز می گوید: " راه حل های  نمونه ذکر شده جهت رفع مشکلات قابل احترام است" و اینکه حتی بصورت فیزیکی و یا احساسی خطرناک نیستند." در مورد آنچه که می توانید یک فرهنگ صلح آمیز را ارتقاع دهید صحبت کنید.

    قبل از هر کاری ، یک نفس  عمیق بکشید و تصور کنید که این یک صحنه نمایش است مثل سایر صحنه ها. این بدان معنا نیست که فرزند شما قصد دارد زندگی تبه کاری داشته باشد. او را بطور آسیب پذیری اغلب تحت فشار دروغ گوئی می گذاریم و یا پسرمان را به لاف زنی " بنگ بنگ " وادار می کنیم.خوب است بدانیم که زمان بعدی انگشت اشاره مستقیم بسوی شماست.

منبع:

http://www.babycenter.com/0_boys-and-guns-okay-to-play_3656152.bc 

 ترجمه از ط،م مترجم سایت تعلیم و تربیت 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.