ورود کاربر

جملات تربیتی

يك سخن سودمند كه شنيدنش آرامش بخشد ،بهتر از هزاران بيان است كه از كلمات بي ثمر تشكيل شده باشد

انسان طلسم اعظم است ولکن عدم تربیت او را از آنچه با او است محروم نموده .


اگر متهم به فمینیست بودن نشوم وچون معتقد به تساوی حقوق زن ومرد هستم کلیپ زیر را که خانم نهضت فرنودی در ان یک مطلب علمی در مورد برتری جنس مونث بر مذکر را در زمینه عواطف ذکر میکنند برای شما میگذارم.مساله از دیدگاه علمی جالب است خواهش میکنم بدون تعصب انرا ببینید.البته همیشه این سوال مطرح است که چرا بااین برتری خانمها،در طول تاریخ،موفق به کسب امتیاز از مردان نشده اند.ساید توضیحی که دوست گرامیم اقای داریوش یزدانی که در ژاپن زندگی میکنند تا حدی این موضوع را روشن کند .داریوش معتقد است که" : 
موضوع مورد بحث در پیوند خبر مسرت بخش و مژده امیدوارکننده ایست که صحت ان با تحقیقات علمی نیز تائید شده است و یقیناً در اینده دلایل و شواهد بیشتری بر برتری خانمها بر مردان در زمینه های عواطف و صفات عالیه انسانی کشف  و یقین خواهد شد.  ممکن است این سوال بفکر برسد، چگونه است که جامعه بانوان با این امتیازهای فکری و توانائیهای عقلی در طول ده ها هزار سال تاریخ بشری نتوانسته اند خود را از قید و بند مرد سالاری مردها رها و ازاد سازند؟ 

بهترین جوابی را که بر این سؤال یافته ام نوشته زیر از آثاربهائیان است که میگوید:
 

انسان طلسم اعظم است ولکن عدم تربیت او را از آنچه با او است محروم نموده . . . حضرت موجود میفرمايد انسان را بمثابه معدن که دارای احجار کريمه است مشاهده نما بتربیت جواهر آن بعرصه شهود آيد و عالم انسانى از آن منتفع گردد .
 

متاسفانه علمای مذهبی خود ساخته همه ادیان که ازعلم و دانائی معنوی بوئی و بهره ای نبرده اند با تربیت غلط و خودخواهانه خود دختران را از همان عوان کودکی به ناقص بودن و نادان و ناتوان بودن تلقین و تخفیف کرده اند  بطوریکه قابلیتها و استعدادهای طبیعی انان را که به منزله " احجار کريمه"  یعنی سنگهای قیمتی نظیر فیروزه و الماس و یاقوت و جوهرهای دیگر شناخته شده اند در بطن انان خفه کرده انانرا از ترقی و تجلی ان استعدادتها و قابلیتها ممنوع داشته اند.  
 

حال تغیرات زمان و ترقیات تکنولوژی و توسعه علوم در جمیع جهات دست و پای رهبران خودساخته ادیان را بسته و چشم و گوش هوش بانوان را باز کرده و فرصت نشان دادن هوش و قابلیتهای ذاتی و باطنی انان را برایشان فراهم نموده است.  بقینا ابناء بشر پس از گذراندن این دوره سخت زندگی بهشت اسای شیرینی را تجربه خواهند کرد."

 

 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.